Elektroşok cihazı yasal mı?


Elektroşok cihazı yasal mı?

Elektroşok cihazı yasal mı?


Kişisel güvenliğiniz için savunma amaçlı kullandığınız taktirde her hangi bir yasal muayedesi yoktur. Savunma amacı dışında kullanılması durumunda suç teşkil edecektir.

Örneğin; Bir kalem veya çatal nasıl amacı dışında saldırı amaçlı kullanılıyorsa suç teşkil edip suç aleti kapsamına alınıyorsa elektroşok cihazıda amacı dışında kullanıldığında aynı kapsam içinde yer alır.


SÖZLÜKTE ELEKTROŞOK TABANCASI MUHABBETİ

bir çeşit kendini savunma cihazıdır. bilhassa kadınların kullandığı bilinse de, başta güvenlik görevlileri olmak üzere çok sayıda kişinin kullandığı da bilinmektedir. fiyatları da 45 liradan başlıyormuş. he bir de hukuki şekilde bir suç teşkil etmiyormuş taşıması.


elektrik kaçıran cihaz(tamam kabul ediyorum iğrenç bir tanım).
cep telefonu görünümünde olanları da var olan cihaz.kullanım kolaylığına sahip bir aygıt. şakalaşırken dikkatli olunması gerekiyor, çok arkadaşımı hastaneye götürdük sayesinde. ve sakın çocuklara vermeyin... \"niye verelim, deli miyiz?\" diyorsanız açıklayayım; biz de deli değildik.
akp\`nin polisleri için hususi şekilde amerika\`dan getirttiği, cihaz değil silahtır. her ne kadar toplumsal olaylarda kullanılmayacağı iddia ediliyor olsa da maklubeci tayfanın ve hükümet bodyguard\`larının ne yapacağı hiç dikkat çekici olmamakta tabi.


 


 


taşıması hukuki değilse göte girecek cihaz. tahtakale\`de 20 lira olunca aldım birden.


ben ne bileyim yandex miyim 34.52  iphoneapp şok veren cihaz.


özgürlük savunucularında çok fazla kullanilmistir maalesef.


kromozomcusizofren 2


şok tabancası saldırganı verilen yüksek enerjili elektrik ile etkisiz bir hale getiren cihazdır. polis ve sivil insanda değişik versiyonları bulunmaktadır. bu silahın en tehlikeli ve etkili modeli polislerin kullandığı ve kartuş fırlatan c2 stungun isimli versiyonlarıdır. normal şok tabancası rakibi acı ile devirirken c2 model olanlar rakibi geçici nüzul yapar ve türlü kasılmalar ile yere yıkar


Elektroşok aleti ya da biber gazı; sağlıklı olmayan insanlar için öldürücü bile olabilir. Bu açıdan değerlendirmek de gerek.
Örneğin geçenlerde devlet hastanesine bir hasta götürdük, sırada beklerken bir arbede oldu ve bir polis hastanenin acil servisinde biber gazı sıktı. Bu, bana tedavi olmamı gerektirecek kadar zarar verdi. Üstelik benden metrelerce uzakta sıkılmıştı.


Suç teşkil edeceğini sanmıyorum, ama riskleri de yok değil.
Her ne kadar savunma amaçlı da kullanmayı düşünseniz, en başta kendi düşüncenizde bir güvence olacaktır doğal olarak böyle bir cihaz yada spray. Ve olası basit bir tartışmada bile gösterilebilecek-kullanılabilecek bir şey olacaktır ister istemez. Kullandığınız kişide , örneğin kalp pili varsa...??? yandı gülüm keten helva olur, 

Bununla birlikte, taşımanızda bir yasak olduğu yönünde bir bilgim yok, faturasını üzerinizde taşımayı ihmal etmeyin derim.Bibergazı taşımak suç değil kullanmak suç. 

Türk tabipler birliğinin bu konuda yayınları var bütün hukuki ve bilimsel yönleriyle açıklanmış "Kimsayal silahlar ve gösteri kontrol ajanları diye ararsanız bulursunuz. Ayrıca hopa raporuda var.

Kolluk kuvveti dahi bunu kullanır iken sertfika alıyor eğitimden geçiyor. Bu gazlar Yeteri kadar eğitim almış personel tarafından talimatlara uygun şekilde kullanabiliyor. 

Örneğin polis adamı etkisiz hale getirdi adam sözlü olarak hakaret ediyor polis susturmak için gaz sıkıyor bu bir suçtur.

Manisa Alaşehir Sulh ceza mahkemesi Biber gazını saldırı amaçlı kullanıldığı için silah saydı. 

Elektro şok aletide aynı şekilde hayati tehlike anında kullanılmazsa saldırı silahıdır.

Birde hukukda şöyle bir terim var orantılı güç kullanma. Bir saldırıyı bertaraf etmek için orantılı güç kullanmalısınız.Emniyet genel Müdürlüğü, polisin bazı pozisyonlarda elektroşok silahı kullanması için çalışma başlattı.


 


ABD üretimi 100 elektroşok silahı alan Emniyet, bunları evvela Ankara ve istanbul`da deneyecek.


 


Ankara`da bir küme polise geçen ay, elektroşok cihazlarının kullanımı meselesinde uygulamalı eğitim verildi.


 


Elektroşok silahları istanbul polisine de verilecek eğitimin ardından deneme amacıyla kullanılmaya başlanacak. cihaz başarılı bulunursa emniyet envanterine dahil edilecek.


 


TOPLUMSAL OLAYLARDA KULLANıLMAYACAK


Elektroşok tabancası yalnızca asayiş polislerine verilecek. aygıt hiç bir şekilde toplumsal olaylarda kullanılmayacak.


 


Asayiş polisi, elektroşok silahıyla "dur" ihtarına uymayıp kaçan kişiler ile elinde silah yahut bıçak bulunan zanlıları hedef alacak.


 


üç DAKiKALıK BAYGıNLıK


Elektroşok silahı şüpheliye 5 ile 15 saniye içinde elektrik akımı verip bireyin 2-üç dakika baygınlık yaşamasına sebep oluyor.


 


on m. menzili olan cihazın çağdaş bir güvenlik devresi bulunuyor. Atışın ardından vücuda toplam maruz kalma süresi 15 saniyeyi aşması durusunda otomatik olarak silah kendini kapatıyor.


 


Hedefin belirlenmesi için lazer işaretleme niteliği de bulunan silahın namlusuna monte edilmiş LED fer da bulunuyor.


 


üstünde KAMERA DA var


Değiştirilebilir ve şarj edilebilmekte pil kullanılan silahta, küçük bir kamera da bulunacak. Kamera, silahın kime ve nasıl kullanıldığını tespit edecek. olası bir soruşturmada görüntüler kullanılacak olan.
elektrosok tabancasi elektrosok cihazı elektrosok taser elektrosok cihazielektrosok aleti elektro sok elektrosok cihazlari El Feneri Şok elektroşok tabanca, elektroşok cihazları, elektro şok, elektroşok cihazı, elektro şok cihazı fiyatı, elektro şok cihazı fiyatları, elektro şok tabancası, elektro şok, elektro şok cihazı, taser elektro şok cihazı, el fenerli elektro şok cihazı, elektro şok tabanca, elektro şok aletleri,elektro şok cihazı video, elektro şok tabancası fiyatları, elektro şok jop, elektro şok aleti, el feneri görünümlü elektro şok cihazı, elektro şok silahı, elektro şok fener, elektro şok cihazları, elektro şok cihazı etkisi, elektro şok el feneri, elektro şok cihazı etkileri, telefon görünümlü elektro şok cihazı, uzaktan etkili elektro şok tabancası, elektro şok tabancası fiyatı, elektro şok cihazının etkileri,  elektro sok tedavisi, elektroşok cihazı, elektrikli şok cihazı, elektrik şok cihazı, şok cihazı yapımı, şok cihazı fiyatları, elektroşok cihazı fiyatları, şok cihazı, fener görünümlü elektroşok cihazı, elektronik şok cihazı,el feneri şok cihazı, şok cihazı video, şok cihazı fiyat, el fenerli şok cihazı,fenerli şok cihazı, taser elektroşok cihazı, şok aleti, elektrikli şok aleti, şok aleti fiyatları, elektrik şok, electro şok, elektrikli şok, elektrik tabancası, elektroşok tabancası, elektrikli şok tabancası, sok tabancası, elektrik tabancası fiyatları, elektroşok cihazları, şok cihazları,güvenlik cihazları, kişisel güvenlik cihazları, cihazlarısavunma cihazları, elektroşok, elektrikli jop, kişisel güvenlik ürünleri